۱۰ فیلم پرفروش تاریخ ایران کدام است؟

دسته بندی: دسته‌بندی نشده
12 views

۱۰ فیلم پرفروش تاریخ ایران کدام است؟

این روزها بحث رکورد در تاریخ سینمای ایران از اهمیت زیادی برخوردار شده اما نکته حایز اهمیت این است که فروش فیلم ها اگر در تاریخ سینمای ایران رصد می شود باید براساس میزان جمعیت، قیمت بلیت و تورم سالانه به آن توجه شود و تا به جدولی درست دست یابیم.

10 فیلم پرفروش تاریخ ایران کدام است؟

پرفروش ترین فیلم ها با توجه به تورم در ادامه مطلب بخوانید

این روزها بحث رکورد در تاریخ سینمای ایران از اهمیت زیادی برخوردار شده اما نکته حایز اهمیت این است که فروش فیلم ها اگر در تاریخ سینمای ایران رصد می شود باید براساس میزان جمعیت، قیمت بلیت و تورم سالانه به آن توجه شود و تا به جدولی درست دست یابیم.

وقتی قیمت بلیت دردهه ۶۰ ، ۷۰ و ۸۰ متفاوت بوده است نمی‌توان پرفروش ها را تنها به فیلم های سال ۹۵ اختصاص داد. آمار فروش فیلم‌ها را به در سالهای مختلف معمولا با  افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی روبرو بوده نمی توان قضاوت درستی در خصوص فیلم پرفروش داشت.

اگر نگاهی به آمار ویکی پدیا داشته باشیم خواهیم دید فروش فیلم را با توجه به تورم و جمعیت و پایه جمعیت و ارزش سال از سال ۱۳۳۰ در نظر گرفته است با توجه به این نوع گزینش می توان شاهد نتیجه درست تری  بود. این سایت براساس این قیمت فروش فیلم ها را در نظر گرفته و در این میان بالاترین رقم به فیلم «اخراجی‌ها۲» تعلق گرفته است. این فیلم با بلیت ۱۸۰۰ تومان فروش ۸ میلیارد و  ۵۰۰ میلیون  تومان دست یافت که براساس شاخصه های تعریف شده ویکی پدیا به فروش ۱ میلیون و ۸۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان دست یافته که در رتبه اول جای دارد، رتبه دوم هم به فیلم دیگری از مسعود ده نمکی اختصاص دارد. فیلم سینمایی «اخراجی ها ۳» که در سال ۹۰ اکران شد با قیمت ۳۰۰۰  در گیشه به رقابت پرداخت  به فروش ۵ میلیارد و۹۰۰ میلیون تومان دست یافت  که براساس اعلام این سایت با شاخصه های تعریف شده به فروش ۹۲۳ هزار و ۸۲۷ تومان دست یافته است.

 

10 فیلم پرفروش تاریخ ایران کدام است؟

رتبه سوم براساس این جدول به فیلم «شهر موش‌ها۲» اختصاص یافت  فروش این فیلم در سال ۹۳ با قیمت بلیت ۴۵۰۰ تومان به فروش ۱۲ میلیارد تومان دست یافت که براساس شاخصه های اعلام شده به فروش ۸۹۰ هزار و ۴۴۳ اعلام شد.

تبه چهارم براساس این جدول احتمالا به فیلم «فروشنده» تعلق می گیرد این فیلم براساس بلیت سینماهای مدرن ۱۰۰۰۰ تومان و سینماهای عادی ۶۷۵۰ تومان به فروش ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان دست یافته است.

رتبه پنجم این جدول به فیلم «من سالوادور نیستم» است این فیلم با قیمت بلیت ۱۰۰۰۰تومان در سال ۱۳۹۵ به فروش ۱۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان دست یافت و براساس فروش اعلام شده در ویکی پدیا به فروش ۷۸۹ هزار و ۱ تومان دست یافته است.

رتبه ششم جدول به فیلم «محمد رسول الله» اختصاص یافته است این در شرایطی است که فروش بین الملل این فیلم در نظر گرفته نشد. این فیلم با بلیت ۷۲۵۰ تومان به فروش ۱۲ میلیارد تومان دست یافت و با توجه به جدول به فروش ۷۵۱ هزار و ۵۳۴ تومان دست یافت.

رتبه هفتم مربوط به فیلم «پنجاه کیلو آلبالو» است این فیلم با قیمت بلیت ۱۰۰۰۰ تومان به فروش ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دست یافت و براساس فروش و تورم ۷۴۴ هزار و ۶۸۴ تومان است.

رتبه هشتم فیلم دیگر مسعود ده‌نمکی است. این فیلم در سال ۱۳۸۶ با قیمت ۱۲۰۰ تومان به فروش ۲ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان دست یافت که براساس این جدول به فروش ۷۳۹ هزار و ۸۰۶ تومان است.

رتبه نهم جدول به فیلم «کلاه قرمزی و بچه ننه» اختصاص یافت این فیلم در سال ۱۳۹۱ به نمایش درآمد و بلیت ۳۷۵۰ تومان به فروش ۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان رسید که براساس این جدول به فروش ۶۷۹ هزار و ۵۰۲ تومان دست یافت.

رتبه دهم جدول به فیلم «قیصر» ساخته مسعود کیمیایی که در سال ۱۳۴۸ به نمایش درآمده اختصاص می یابد این فیلم به فروش ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دست یافته‌است. در رتبه جدول به فروش ۶۱۲ هزار و ۷۴۴ تومان دست یافته‌است.

10 فیلم پرفروش تاریخ ایران کدام است؟


راهنماي دانلود
1- براي راحتي در دانلود با سرعت بالا لطفا از برنامه اينترنت دانلود منيجر استفاده کنيد
2- براي مشاهده فيلم ها با کيفيت بالا از برنامه kmplayer استفاده کنيد
3- در صورت خرابي لينک دانلود مشکل را در قسمت نظرات همان پست اعلام کنيد تا 24 ساعت بعد همکاران ما رسيدگي ميکنند

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.